Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, kanë pritur sot në takim komandantin e Forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR), Gjeneral Major Ferenc Kajári.

Kryeministri Kurti e ka falënderuar komandantin Kajári për kontributin e KFOR-it për të ruajtur paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Republikën e Kosovës.

Ai ka ritheksuar gatishmërinë e tij dhe të Qeverisë për komunikim, bashkëpunim e bashkërendim të veprimeve ndërmjet institucioneve të Republikës së Kosovës dhe KFOR-it, në shërbim të paqes, stabilitetit dhe sigurisë për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës.

Kryeministri ka shprehur përkushtimin institucional për luftimin e krimit dhe korrupsionit dhe sundimin e ligjit, si prioritete të qeverisjes.

Gjeneral Major Kajári e ka përgëzuar ministrin Sveçla për angazhimin dhe profesionalizmin e lartë që po tregon Policia e Kosovës në shërbim të qytetarëve.

Ai ka shprehur vullnetin dhe gatishmërinë e forcës shumëkombëshe për të vazhduar bashkëpunimin me institucionet për krijimin dhe ruajtjen e ambientit të qetë dhe të sigurt në Kosovë.

By H P

8 thought on “Kryeministri Kurti në takim me Komandantin e KFOR-it, Gjeneral Kajári, ka shprehur përkushtimin institucional për luftimin e krimit, korrupsionit dhe sundimin e ligjit”
 1. After I originally left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now
  on every time a comment is added I get 4 emails with the exact
  same comment. Is there an easy method you are able to remove me from that service?
  Appreciate it!

 2. It’s actually a nice annd helpful piece of information. I am happy that you
  just shared this helpful information with us. Please stay us up to date like this.
  Thank you for sharing.

 3. Excellent post. I used to be checking continuously this weblog and
  I am impressed! Extremely useful information specifically the ultimate
  phase 🙂 I maintain sych information much. I used too be seekking
  this certain info for a long time. Thank you and good luck.

 4. Simply desire to say your article iss as astonishing.
  The clearness on your submit is simply spectacular and i can think you aree knowledgeable on this subject.
  Well along with your permission allow me to take hold of
  your feed to keep up to date with approaching post. Thanks
  1,000,000 and please keep up the rewarding work.

 5. I just couldn’t depart your site prior to suggesting that I actually enjoyed the usual information a person provide to your visitors?
  Is gonna be back continuously in order to check out new posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.