Zëvendësdrejtori i Drejtorisë Rajonale Pejë, Veton Elshani, është prononcuar lidhur me ngjarjen tragjike në Gllogjan të Deҫanit.

Në një prononcim për media Elshani ka deklaruar se dyshimet e para bazuar në hetime, tregojnë se sulmuesi i autobusit mund të ketë qenë i vetëm, në kryerjen e veprës së rëndë në Gllogjan të Deçanit sonte, ku vdiqën tre persona, shoferi dhe dy nxënës.

Elshani, përjashtoi mundësinë e ndonjë akti terrorist. Ndërsa tha se kanë angazhuar të gjitha njësitet elite policore të rajonit e shumë shpejt pritet t’iu bashkohen edhe ato nga Prishtina, të udhëhequra nga Drejtori i Përgjithshëm.

 

By H P

6 thought on “Elshani: Dyshohet se sulmi mbi autobus në Gllogjan u krye nga një person i vetëm”
  1. I do not even know how I ended up here, but I thought this
    post was great. I do not know who you are but definitely you are going
    to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

Leave a Reply

Your email address will not be published.