Pas aksionit të Policisë së Kosovës të realizuar në nivel vendi kundër kontrabandës me mallra ka reaguar kryetari i AAK- së Ramush Haradinaj.

Ai ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që nëse është e mundshme të hiqet çdo dilemë, se këto aksione mund të jenë kryer për efekte elektorale.

Ai ka thënë se dëshiron të besoj që aksionet e sotme, të kenë qenë pjesë e planit të rregullt operativ të policisë në ndjekje të krimit.

Postimi i plotë i tij:

“ Askush nuk ka të drejtë të ngre dorë ndaj policit të Kosovës. Huliganët dhe banditët duhet të burgosën dhe shteti duhet të jetë i pakompromis ndaj tyre. Secili që sulmon policinë e Kosovës dhe e prish rendin publik, duhet ta marrë dënimin e merituar.

Ne duam të besojmë që aksionet e sotme, të kenë qenë pjesë e planit të rregullt operativ të policisë në ndjekje të krimit. Veç se qeveria e ka për detyrë ta sqarojë edhe opinionin publik edhe veten, për përzgjedhjen e momentit kohor për kryerjen e këtyre operacioneve.

Nëse është e mundshme duhet të hiqet çdo dilemë, se këto aksione mund të jenë kryer për efekte elektorale.

Në mbështetje të Policisë së Kosovës”, ka shkruar ai.

By H P

8 thought on “Haradinaj në dilemë se mos aksioni i sotëm i Policisë të jetë kryer për efekte elektorale, kërkon nga qeveria t’i hiqet dilema”
 1. When someone writes an piece of writing he/she keeps the thought of a user in his/her mind that how a user can know
  it. Thus that’s why this paragraph is great. Thanks!

 2. At this moment I am going to do my breakfast, after having my
  breakfast coming over again to read additional news.

 3. all the time i used to read smaller articles or reviews which
  also clear their motive, and that is also happening with this piece of
  writing which I am reading now.

Leave a Reply

Your email address will not be published.