Ish-zëvendësdrejtoresha e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Vlora Hyseni, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, raporton Gazeta Express.

Ajo, para disa muajve, është shkarkuar nga kryeministri Albin  Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, prej funksioneve të AKI-së.

Ajo ishte emëruar në Shkurt të vitit 2019 nga ish- presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish- kryeministri Ramush Haradinaj, zëvendësdrejtoresh e AKI-së, gjatë kohës sa ky institucion udhëhiqej nga  Shpend Maxhuni.

By H P

One thought on “Rama emëron për këshilltare ish- zëvendësdrejtoreshën e AKI- së Vlora Hysenin”

Leave a Reply

Your email address will not be published.