Numri i viktimave nga COVID-19 në botë ka shkuar në 4 milion e 548 mijë e 707.

Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info,219 milionë e 448 mijë e 430 persona janë infektuar deri tani me COVID-19 në botë sipas kësaj faqeje, ndërsa 196 milionë e 272 mijë e 865 janë shëruar nga ai.

Amerika prinë me numrin më të madh të infektimeve dhe rasteve viktimave nga COVID-19.

Amerika ka regjistruar mbi 40 milionë raste të infektuara dhe mbi 659 mijë viktima.

Kujtojmë që me përhapjen e varianti Delta të COVID-19, në shumë vende, përfshirë këtu edhe në Kosovë ka filluar të rritet numri i rasteve të infektuara me virus.

Përkundër që shumë shtete kanë vaksinuar një numër të madh të popullsisë, numri i të infektuarve dhe viktimave vazhdon të jetë i lartë edhe më tej./meKryeministrin.info/

 

By A. P.

12 thought on “Ky është numri aktual i viktimave nga COVID-19 në botë”
  1. Купить права на спецтехнику в компании on-prava можно всего лишь за несколько дней. Получение документа происходит на почте, поэтому права можно заказать из любого региона. Документ полностью официален и его можно проверить на сайте минсильхоза.
    http://sciotoville.org/uncategorized/hello-world/?unapproved=102408&moderation-hash=c70e72f09f23b80fdfd81ac9856701b7#comment-102408

  2. Права на погрузчик быстро и удобно купить в компании on-prava, данная организация предоставляет услугу по покупке прав на погрузчик в течении всего 3 дней, при этом не придется обучаться и сдавать экзамены. Сделать права на погрузчик очень просто с компанией он-права, обращайтесь и вы не пожалеете.
    http://pro-orenburg.ru/forum/thread5033.html#5683

Leave a Reply

Your email address will not be published.