Përkrahja e Austrisë për Kosovën dhe thellimi i bashkëpunimit mes dy vendeve ishin temë e takimit ndërmjet kryeministrit, Albin Kurti, me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.

Kryeministri falënderoi ambasadorin për ndihmën e pakursyer, veçanërisht në fushën e zhvillimit ekonomik.

“Ai e njoftoi ambasadorin me veprimet e ndërmarra nga Qeveria për ringjalljen ekonomike të vendit pas situatës me pandeminë Covid – 19. Në takim u fol edhe për fushat e investimeve nga kompanitë austriake në Kosovë si dhe për bashkëpunimin me shtetet e rajonit”, thuhet nga qeveria.

Ambasadori Weidinger ritheksoi që Austria do të vazhdojë të përkrahë Qeverinë dhe popullin e Kosovës./meKryeministrin.info/

By A. P.

5 thought on “”
 1. It’s remarkable to pay a visit this web site and reading the views of all friends
  on the topic of this article, while I am also zealous of getting familiarity.

 2. Valuable information. Lucky me I discovered your web site unintentionally, and I am stunned why this twist of fate
  didn’t came about in advance! I bookmarked
  it.

 3. I’m curious to find out what blog system you’re utilizing?

  I’m having some small security issues with my latest website and
  I’d like to find something more safe. Do you have any recommendations?

Leave a Reply

Your email address will not be published.