Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot sërish për seancë të re.

Seanca do të nisë në orën 10:00 dhe në rend të ditës janë 12 pika.

Seanca pritet të nis në ora 10:00.

Pos deklarimeve jashtë rendit të ditës, pyetjeve parlamentare e miratimi të procesverbalit nga seanca e mëparshme, në rend të ditës janë edhe shqyrtimi i tetë projektligjeve.

Rendi i ditës:

1. Deklarimet jashtë rendit të ditës;

2. Pyetjet parlamentare;

3. Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme;

4. Shqyrtimi i Projektligjit nr. 08/L-014 për ratifikimin e Marrëveshjes financiare për IPA 2020 ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian;

5. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-010 për Krijimin e Infrastrukturës Kombëtare të Informacionit Hapësinor në Republikën e Kosovës;

6. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-011 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr. 04/L-061 për shitjen e banesave për të cilat ekziston e drejta banesore;

7. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-012 për Odat e arkitektëve dhe inxhinierëve në fushën e ndërtimit;

8. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-007 për masat për uljen e kostos së shtrirjes së rrjeteve të komunikimeve elektronike të shpejtësisë së lartë;

9. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-022 për identifikimin elektronik dhe shërbimet e besuara në transaksionet elektronike;

10. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-018 për tregtinë me produkte të naftës dhe karburante të ripërtërishme;

11. Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-021 për tregti me jashtë;

12. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 08/L-004 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 05/L-132 për Automjete.

By UH

11 thought on “Deputetët e Kuvendit mblidhen sot, në rend dite 12 pika”
 1. After exploring a few of the blog articles on your web
  site, I seriously appreciate your way of writing a blog.
  I book-marked it to my bookmark website list and will
  be checking back in the near future. Please check out my website too and tell me what you think.

 2. You’re so interesting! I don’t think I have read anything like
  that before. So great to discover another person with a few unique thoughts
  on this subject. Seriously.. thanks for starting this up.
  This site is something that is needed on the internet, someone with a little
  originality!

 3. I don’t even understand how I ended up here, but I assumed this post used to be great.
  I do not realize who you might be however definitely you
  are going to a famous blogger if you happen to aren’t already 😉 Cheers!

  Look into my blog … D-Fine8

 4. Hey there are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my
  own. Do you require any html coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

  Here is my homepage Viag Rx Reviews

Leave a Reply

Your email address will not be published.