Brenda 24 orëve, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se është regjistruar një rast i vdekjes dhe janë konfirmuar 17 raste të reja me koronavirus.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 1 mijë e 774 mostrave.

“Nga 1.774 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 112 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.791. Në total numri i rasteve aktive është 531”, ka njoftuar MSH’ja.

Postimi i plotë:

Nga 1.774 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 112 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.791. Në total numri i rasteve aktive është 531./meKryeministrin.info/

By A. P.

Leave a Reply

Your email address will not be published.