Gjatë takimit, me Ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, të shoqëruar nga këshilltarja e tij për çështje politike Amy Carnie, me Kryetarin e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, njëherazi kandidati për Kryeministër, Albin KurtI, vëmendje ka marrë edhe maska të cilën e kishte vënë Kosnett, me flamurin e SHBA’së dhe Kosovës, shkruan meKryeministrin.info.

Me këtë rast, Ambasadori, Kosnett uroi kryetarin Kurti për fitoren në këto zgjedhje duke i dëshiruar sukses të mëtejmë. Ai uroi që nga ky proces sa më parë të kemi një qeveri e parlament funksional.

Derisa, Kryetari Kurti e falënderoi për urimin dhe vizitën, dhe ndau bindjen që shumë shpejt do ta kemi qeverinë e re, dhe mundësinë për të bashkëpunuar për projekte konkrete që ndihmojnë shtetndërtimin demokratik, zhvillimin ekonomik të vendit tonë dhe thellimin e marrëdhënieve bilaterale midis dy shteteve tona.

Kosnett, pas takimit, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Twiter ka shkruar se ka uruar Kurtin për fitoren dhe ka kërkuar që të formohet qeveria dhe Kuvendi për të adresuar sfidat urgjente.

“I gëzuar që u takova me Albin Kurtin për të uruar Lëvizjen Vetëvendosje në fitoren e saj dhe për të diskutuar hapat e Kosovës në të vazhdim. Nxisim palët të punojnë shpejt për të formuar një qeveri dhe kuvend për t’u shërbyer të gjithë qytetarëve dhe për t’i adresuar sfidat urgjente”, ka shkruar Kosnett./meKryeministrin.info/

By A. P.

77 thought on “Kosnnet gjatë takimit me Kurtin kishte vendosur maskë me flamurin e SHBA’së dhe Kosovës”
 1. I’m really enjoying the theme/design of your site.
  Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A couple of my blog audience have complained about my site not working correctly in Explorer but
  looks great in Safari. Do you have any recommendations to help fix this issue?

 2. I am really enjoying the theme/design of your blog.
  Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A few of my blog readers have complained about my blog not operating
  correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any tips to help fix this problem?

 3. Please let me know if you’re looking for a author for your site.

  You have some really great articles and I believe I would
  be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d
  really like to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please send me an email if interested. Regards!

 4. Thanks for ones marvelous posting! I seriously enjoyed reading it,
  you are a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will come
  back in the future. I want to encourage you to
  continue your great work, have a nice afternoon!

 5. Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.”
  She put the shell to her ear and screamed.

  There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She
  never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

 6. Please let me know if you’re looking for a article writer
  for your blog. You have some really good posts and I think I would be
  a good asset. If you ever want to take some of the load
  off, I’d really like to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please send me an email if interested. Many thanks!

 7. Kosnnet gjate takimit me Kurtin kishte vendosur maske me flamurin e SHBA’se dhe Kosoves – meKryeministrin.info ivermectin for humans amazon ivermectin 12mg stromectol germany giГЎ thuб»‘c ivermectin

Leave a Reply

Your email address will not be published.