Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, sot në Radio Televizionin e Kosovës ka publikuar programin politik të kësaj partie nën slloganin “Rimëkëmbje”.

Ajo se çka ishte më interesante se programi politik që u prezantua i këtij subjekti garues në zgjedhjet e 14 shkurtit, është gjasimi tejet i madh me prezantimin e programit politik nga ana e Aleksandër Vuçiçit për zgjedhjet në Serbi.

Nga ngjyra e skenës deri tek prezantimi i kandidatëve, lidhja e tyre direkte, gjithçka e kopijuar nga prezantimi i bërë nga Vuçiçi.

Kjo ngjashmëri në mes Hoxhajt dhe Vuçiçit në prezantimin e programit të tyre politik nuk dihet se është koinçidencë apo e planifikuar.

Kujtojmë që platforma meKryeministrin.info kishte raportuar se edhe logo e prezentuar nga Hikmete Bajrami e Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte blerë nga Rusia./meKryeministrin.info/

By F. P.

135 thought on “Enver Hoxhaj kopijon Vuçiçin”
 1. I’m amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that’s both educative and interesting, and
  let me tell you, you’ve hit the nail on the head. The problem is something too few people are speaking intelligently about.
  I’m very happy I stumbled across this during my hunt for something
  concerning this. http://ciaalis2u.com/

 2. I’m amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that’s both educative and interesting, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is something too few people are
  speaking intelligently about. I’m very happy I stumbled across this during
  my hunt for something concerning this. http://ciaalis2u.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.