Lëvizja Vetëvendosje gjatë ditës së sotme ka publikuar listën me kandidatët e saj për zgjedhjet e 14 Shkurtit.

Bartës i listës do të jetë kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti.

Mirëpo, përveç kësaj një emër i përveçshëm në listën e Vetëvendosjes ka ngritur polemila të shumta.

Emri i Bernarda Radoncic është lakuar sot nga shumë medja dhe qytetarë. Asaj kryesisht i është përmendur përkatësia etnike duke u aluduar se është serbe apo boshnjake.

Mirëpo, këtyre polemikave mbi përkatësinë etnike u ka dhënë fund vet Radoncic duke thënë se është 100% shqiptare.

Ajo ka thënë se babai i saj është shqiptar nga Mali i Zi, kurse, nëna shqiptare nga Mitrovica.

Reagimin e Bernarda Radoncic e sjellim të plotë si në vijim:

“Të dashur bashkëkombas, ju miq dhe ju mbështetës të Lëvizjes VETËVENDOSJE!
Të dashur mërgimtarë gjithandej nëpër botë!

Unë Bernarda Begu Radoncic, jam e lindur dhe e rritur në Danimarkë. Jam bijë e tim atë, prejardhja e t’cilit është nga Gucia, Mali i Zi, por i lindur në Skenderaj, dhe mamasë time e cila vjen nga Kacandoll-i e Trepqa, si familje banues në qytetin e Mitrovicës, përpara emigrimit në Shtetin Danez!

Rrugëtimi im në politikë, dhe delegimi im për Deputete të Kuvendit të Kosovës, ka filluar me aktivizmin tim në Qendrën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! për shtetin e Danimarkës, dhe unë pashmangshëm i falendërohem atij ekipi përfekt, atyre aktivistëve aq të zellshëm, që mua më dhanë besimin që të jem kandidate nga Mërgata për listë zgjedhore, dhe njëherësh mëpastaj të jem zëri i tyre në Kuvendin e Kosovës.

Përkatësia ime është e pastër, 100% Shqipëtare me plotë krenari, dhe familja ime dhe rrethi im familjar, vijnë nga ato familjet me traditë të pastër atdhetare!
Unë ju falendëroj secilin veq e veq, për besimin që do ta kem nga ju, për t’ju përfaqësu me dinjitet, e pakompromis ndaj krimit dhe korrupsionit dhe do të jem kundër secilës veti të keqe duke treguar profesionalizëm dhe kulturë europiane. E juaja, Bernarda!/meKryeministrin.info/

By F. P.

125 thought on “Barnarda Radoncic është shqiptare nga Danimarka”
  1. Excellent post. I was checking continuously this weblog and I’m inspired! Extremely useful information particularly the closing part 🙂 I handle such info much. I was looking for this certain information for a very lengthy time. Thank you and best of luck.

  2. Please let me know if you’re looking for a article author for your weblog. You have some really great articles and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested. Thank you!

  3. Great blog here! Also your site loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol

  4. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is required to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100 certain. Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Kudos

  5. Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, let alone the content!

Leave a Reply

Your email address will not be published.