The Economist Intelligence Unit parashikon se vaksina kundër virusit Covid 19 nuk do t’i mbërrijë vendet e varfura deri në gjysmën e vitit 2022.

EIU kumton që “Edhe me mbështetje ndërkombëtare, përhapja e një vaksine koronavirus në pjesën më të madhe të SSA do të jetë e ngadaltë dhe nuk do të jetë në dispozicion gjerësisht për shumicën e popullsisë deri në mes të vitit 2022 e tutje”.

Sipas kësaj reviste botëore Kosova parashihet që vaksinat kundër këtij virusi t’i marr nga gjysma e vitit 2022./meKryeministrin.info/

By F. P.

3 thought on “Viti kur Kosova do të filloj vaksinimin kundër Covid 19”
  1. A lot of thanks for all your efforts on this site. Gloria loves engaging in investigation and it’s easy to understand why. Almost all know all concerning the dynamic means you give helpful items on the web blog and as well encourage contribution from others on that concern plus our daughter is always discovering a lot. Have fun with the remaining portion of the new year. You’re the one conducting a good job.

Leave a Reply

Your email address will not be published.