Kryetari i komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, realizon edhe një premtim që kishte bërë në fushatë.
Përmes një shkrimi në Facebook tregon se:
𝗙𝘀𝗵𝗮𝘁𝗶 𝗚𝗷𝗼𝗻𝗮𝗷 𝘁𝗮𝗻𝗶𝗺𝗲̈ 𝟮𝟰 𝗼𝗿𝗲̈ 𝗺𝗲 𝘂𝗷𝗲̈ 𝘁𝗲̈ 𝗽𝗶𝗷𝘀𝗵𝗲̈𝗺!
Banorët e fshatit Gjonaj me vite të tëra janë ballafaquar me problemin e furnizimit me ujë të pijshëm, ndërkaq këtë problem të kamotshëm, ua pata premtuar se do ta zgjidhim gjatë qeverisjes sonë.
Sot, pas 1 vjet e gjysmë pune të palodhur, kemi arritur që ta mbajmë këtë premtim, me ç’rast së bashku me banorët e këtij fshati dhe drejtorin e Shërbimeve Publike, Osman Krasniqi kemi bërë përurimin e ujësjellësit të ri në Gjonaj.
Gjatë kësaj periudhe kemi ndërruar tërësisht gjithë gypat e ujësjellësit dhe kemi bërë vendosjen e orëve matëse në 800 puseta të ujit. Pos kësaj aktualisht jemi duke vazhduar punimet e rregullimit të rrugëve të ndryshme në këtë fshat, të cilët më pas do shtrohen edhe me asfalt.
#Tjerëtflasin #neVVazhdojmëPunën
#Gjonaj24orëujë #premtimetmbahen
Mytaher Haskuka
Osman Krasniqi

By V. H.

4 thought on “Haskuka realizon edhe një premtim që e kishte bërë në fushatë”
  1. I intended to create you a little note just to give thanks as before for the exceptional ideas you’ve discussed at this time. It has been certainly incredibly generous of people like you to allow extensively all that a lot of folks could have distributed as an e-book in order to make some bucks for their own end, chiefly considering the fact that you could have done it if you considered necessary. The good ideas additionally acted as the easy way to be certain that most people have a similar dream just like mine to find out a lot more in respect of this condition. I’m certain there are lots of more enjoyable moments ahead for individuals that examine your blog.

Leave a Reply

Your email address will not be published.